STAROSTLIVOSŤ O TENISKY

Najšetrnejšou možnosťou je ručné ošetrenie, kde tenisky namočíte do vody s mydlom, aby ste sa zbavili najväčšej nečistoty. V oblastiach, ktoré boli najviac znečistené ich očistite veľmi jemne kefou, potom vypláchnite pod tečúcou vodou a vyžmýkajte nadmernú vlhkosť. 

Vždy odporúčame odstrániť šnúrky a stielky z topánok a čistiť každú tenisku samostatne. 

Pranie v pračke NEODPORÚČAME.  

Biele podrážky je ideálne čistiť špeciálnym prostriedkom a starou zubnou kefkou. Vďaka takýmto ošetreniam Vaše tenisky budú vyzerať dlho ako nové.

AKO SUŠIŤ TOPÁNKY

Veľmi dôležitý význam pri starostlivosti o topánky má proces sušenia. Nevystavujte obuv nikdy priamemu slnečnému žiareniu a nikdy ich neumiestňujte priamo pod radiátor, alebo iný tepelný ohrievač. Môže totiž prísť k ich deformácii alebo môžu vplyvom silného slnečného žiarenia vyblednúť alebo úplne zmeniť farbu topánky. Odporúča sa vložiť do vnútra tenisiek/obuvi časopis (naplniť tenisky zvinutými novinami), ktorý absorbuje vlhkosť a nezabudnite uložiť tenisky v suchej teplej miestnosti (nechajte vyschnúť pri izbovej teplote). Sušenie bude trvať dlhšie, ale môžete si byť istý, že tvar a farba Vašej obľúbenej obuvi bude nepoškodená.