Scorpion

Tohto 3D puzzle chrobaká si môžete postaviť bez lepidla. Telo chrobáka je vyrobené z čiernej lepenky. Štítky sú vyrobené z metalického papiera.

Konštrukcia chrobáka je presná a veľmi delikátna práca. Malé a super detailné časti tela sú vyrobené z čiernej lepenky. Štíty sú vyrobené z unikátneho metalického  papiera, ktorý napodobňuje farebný efekt skutočných exotických chrobákov. Chrobáka môžete nalepiť na stenu s dodávaným bielym kartónovým podstavcom alebo bez neho. Môžete tiež položiť chrobáka na biely kartónový displej a položiť ho na stôl, poličku, bočný stôl alebo kdekoľvek!

Čas skladania: 15min

Veľkosť: 90 x 110 x 75 mm

Krajina pôvodu: Holandsko

Materiál: Papier

15,00 €

Fakty o škorpiónovi

Ich vedecký názov Scorpions je Scorpionidae. Existuje viac, ako 2 650 opísaných druhov a môžete ich nájsť v subtropických oblastiach a púšťach. Žijú všade na zemi okrem Antarktídy. Škorpióny sa dajú veľmi ľahko identifikovať. Ľahko ich spoznáte podľa predného kliešťa a chvosta so žihadlom. Väčšina druhov nie je pre človeka nebezpečná, existujú však aj také, ktoré sú. 25 druhov škorpiónov má jed dostatočne smrtiaci na to, aby zabil človeka.

Ich sfarbenie sa líši v závislosti od toho, kde žijú. Často sa miešajú do skál, kôry a piesku. Žltá a čierna sú najbežnejšie farby škorpiónov, ale môžu byť aj hnedé, červené alebo oranžové. Pustne škorpióny majú tendenciu mať svetlejšie farby, zatiaľ, čo lesné škorpióny sú zvyčajne čierne. Pod ultrafialovým svetlom budú všetky vyzerať modré alebo modrozelené!

Tieto zvieratá sa živia hlavne plošticami, ako sú kobylky, termity, chrobáky a osi. Jedia aj iné škorpióny. Veľké druhy niekedy lovia zvieratá, ako sú malej pláži a cicavce. Rôzne typy lovia a zabíjajú korisť rôznymi spôsobmi. Napríklad druhy s veľkými silnými kliešťami použijú svoje kliešte na rozdrvenie koristi. Škorpióny s menšími kliešťami, ale silnejším jedom uštipnú svoju korisť. Niektoré z nich prenasledujú alebo prepadnú korisť, zatiaľ, čo iné čakajú v norách.

Vo všeobecnosti je cisársky škorpión jedným z najväčších druhov s priemernou dĺžkou takmer 20 cm. Cisársky škorpión má aj najväčšie kliešte, ktoré sú veľmi podobnému homárovi. Vzhľadom na veľkú veľkosť kliešťa má škorpión cisársky relatívny slabý jed. Najmenší škorpión je druh vyskytujúci sa v Texase, ktorý meria iba 23 milimetrov. Väčšina škorpiónov má veľkosť okolo 5 cm.