Lienka

Lienky prinášajú šťastie a lásku, takisto ako táto papierová verzia! 

Život hmyzu môžete mať od teraz aj vo svojich domácnostiach.
Túto 3D puzzle lienku si môžete postaviť bez lepidla. 

Telo lienky je vyrobené z čiernej lepenky. Štíty sú vyrobené z kovovo-čierneho papiera. V strede ma čiernu bodku v tvare srdca, ideálny darček pre niekoho špciálneho...????
Zostavovanie tejto 3D lienky je ako cesta plná zážitkov. Pocity radosti, keď ste pripravení spolu s assembli na zostavenie tejto krásnej čierno-červenej lienky sú skvelé!

Čas skladania: 15min

Veľkosť: 8 x 7,5 x 3,8 cm

Krajina pôvodu: Holandsko

Materiál: Papier 

15,00 €

Vedecký názov lienky je Coccinellidae. 

Sú všežravci, čo znamená, že jedia rastliny aj zvieratá. Priemerná dĺžka života v divočine sú 2 až 3 roky. Sú maličké! Ich veľkosť je 0,7 mm až 1 cm. Vedeli ste, že na svete existuje asi 5 000 rôznych druhov lienok? Lienky majú veľa rôznych vzorov a farieb, ale najznámejšia je lienka sedembodková, ktorá žije v Severnej Amerike. 

Má lesklé, červeno-čierne telo. V mnohých kultúrach sa lienky považujú za šťastie a sú symbolom lásky. Väčšina ľudí má lienky rado, pretože sú pre nich pekné, ladné a neškodné. Poľnohospodári ich priam milujú, pretože jedia vošky a iné škodce živiace sa rastlinami. Jedna lienka dokáže za svoj život zjesť až 5 000 kusov hmyzu!Keď je lienka ohrozená, vylúči z kĺbov v nohách olejovitú vôňu. Predátorom dávajú jasne najavo: "Jedz niečo iné! Chutím otrasne. " Taktiež sa dokážu hrať na mŕtve, aby unikli pred predátorom.