Lastovička

Tohto 3D puzzle lastovičky si môžete postaviť bez lepidla. Telo lastovičky je vyrobené z čiernej lepenky. Krídla sú vyrobené z papiera.

Skladanie lastovičky je presná a veľmi delikátna práca. Malé a super detailné časti tela sú vyrobené z čiernej lepenky. Krídla sú vyrobené z unikátneho   papiera.

Súprava obsahuje: čierna a biela kartónová šablóna na korpus. 1 biela šablóna pre nástenný displej. Uhlovo čierne krídla a chvost. Drevený špíz. Sada tetovacích symbolov na vystrihnutie pre dodatočnú dekoráciu.

Čas skladania: 15min

Veľkosť: 180 x 250 x 100 mm

Krajina pôvodu: Holandsko

Materiál: Papier

30,00 €

Fakty o lastovičke.

Na celom svete existuje asi 83 druhov lastovičiek. Lastovičky nájdete po celom svete na všetkých kontinentoch okrem Antarktídy. Lastovičky žijú v širokej škále biotopov, napríklad v Európe, ale aj v Amerike a Afrike! Žijú v blízkosti vody a na miestach, kde môžu nájsť dobrý úkryt, pretože sú závislé na lietajúcom hmyze a keďže sú bežné pri vodných tokoch a jazerách, často sa nimi živia.

Lastovičky žijú v akomkoľvek otvorenom prostredí, ako sú trávnaté porasty, mangrovníky a kroviny, od hladiny mora až po vysokohorské oblasti. Lastovička je schopná produkovať veľa rôznych hovorov alebo skladieb. Používajú ho na vyjadrenie vzrušenia, na komunikáciu z ostatného rovnakého druhu, počas dvorenia alebo ako alarm, keď sa v okolí nachádza predátor!

Vedecký názov je Hirundinidae. Dĺžka ich tela sa pohybuje od približne 10 do 24 centimetrov a ich hmotnosť od približne 10 do 60 gramov. Ich priemerná dĺžka života vo voľnej prírode je 3 roky.