Kosatka

je urob si sám projekt, ktorý vytvorí naozaj veľkú výstavnú trofej. Život v mori si teraz môžete vziať aj do svojej domácnosti.
Súprava obsahuje 2 veľké čierne a 1,5 bielej šablóny, skúšobný model, návod na skladanie a stavanie, rýchlo schnúce lepidlo a skladaciu lištu. Pridajte nožnice + tupú stranu kuchynského noža a to je všetko, čo potrebujete na to, aby ste si túto kosatku sami zostavili!


Zostavovanie tejto 3D kosatky je ako cesta plná zážitkov. Pocity radosti, keď ste pripravení spolu s assembli na zostavenie tejto krásnej kosatky sú skvelé!

Pripravte sa na niekoľko hodín zábavy, na naše papierové trofeje budete potrebovať 4-7 hodín.

Veľkosť: 45 x 43 x 38 cm
Krajina pôvodu: Holandsko
Materiál: Papier 

35,00 €

Kosatka je jedným z najrýchlejších a najmúdrejších morských živočíchov, 

je ľahko rozpoznateľná podľa čiernobielych značiek. Čierne a biele znaky sú najideálnejšou kamuflážou pred korisťou pod a nad nimi. Kosatky sú na vrchole potravinového reťazca v oceáne, nemajú žiadneho prirodzeného nepriateľa. Dieťa kosatky váži 140 kg a môže z neho vyrásť obrovské zviera až do 9 000 kg! Kosatky sú veľmi sociálne a inteligentné. Vydávajú širokú škálu komunikatívnych zvukov a každý modul má výrazné zvuky, ktoré jeho členovia rozpoznajú aj na diaľku. Kosatka žije v úzkych rodinných skupinách, ktoré zdieľajú sofistikovanú a jedinečnú kultúru, ktorá sa odovzdáva generáciám.


Vedecký názov je Orcinus Orca. Sú to mäsožravce. Ich priemerná dĺžka života v divočine je 50 až 80 rokov.
Sú obrovské! Ich veľkosť je 7 až 9 metrov, čo je rovnaká dĺžka ako autobus. Môžu vážiť až 6 ton.