Kobylka

Tohto 3D puzzle chrobaká si môžete postaviť bez lepidla. Telo chrobáka je vyrobené z čiernej lepenky. Štítky sú vyrobené z metalického papiera.

Konštrukcia chrobáka je presná a veľmi delikátna práca. Malé a super detailné časti tela sú vyrobené z čiernej lepenky. Štíty sú vyrobené z unikátneho metalického  papiera, ktorý napodobňuje farebný efekt skutočných exotických chrobákov. Chrobáka môžete nalepiť na stenu s dodávaným bielym kartónovým podstavcom alebo bez neho. Môžete tiež položiť chrobáka na biely kartónový displej a položiť ho na stôl, poličku, bočný stôl alebo kdekoľvek!

Čas skladania: 15min

Veľkosť: 135 x 110 x 85 mm

Krajina pôvodu: Holandsko

Materiál: Papier

15,00 €

Fakty o kobylke

Vedecký názov kobylky je Caelifera. Na svete je známa viac ako 11 000 druhov, ktoré pokrývajú všetky kontinenty okrem Antarktídy. Kobylky majú zaujímavý dizajn karosérie s niekoľkými cool úpravami. Napríklad Kobylky majú päť očí! Majú tri oči navyše medzi tými, ktoré bežne vidíme. Kobylky majú dve nitkovité tykadlá, ktoré sú kratšie a trochu hrubšie ako cvrčky. Hovorí sa, že zmyslové štetiny na koncoch týchto tykadiel sú nosom kobylky.

Tieto zvieratá sa živia hlavne plošticami, ako sú kobylky, termity, chrobáky a osi. Jedia aj iné škorpióny. Veľké druhy niekedy lovia zvieratá, ako sú malej pláži a cicavce. Rôzne typy lovia a zabíjajú korisť rôznymi spôsobmi. Napríklad druhy s veľkými silnými kliešťami použijú svoje kliešte na rozdrvenie koristi. Škorpióny s menšími kliešťami, ale silnejším jedom uštipnú svoju korisť. Niektoré z nich prenasledujú alebo prepadnú korisť, zatiaľ, čo iné čakajú v norách.

Zadné nohy kobylky sú predĺžené a určené na skoky na veľké vzdialenosti. Majú tiež dva páry krídel, ktoré sú pripevnené k hrudníku, ktorý má v skutočnosti tri segmenty. Sfarbenie kobyliek sa dosť líši, napriek tomu, že sú väčšinou zobrazované ako zelené. Toto sfarbenie sa pohybuje od žltej po hnedú a primárne slúži ako forma kamufláže.