Homár

Tohto 3D puzzle homára si môžete postaviť bez lepidla. 

Telo homára je vyrobené z čiernej lepenky. Štíty sú vyrobené z kovovo-červeného papiera.

Zostavovanie tohto 3D homára je ako cesta plná zážitkov. Pocity radosti, keď ste pripravení spolu s assembli na zostavenie tohto krásneho čierno-červeného homára sú skvelé!

Čas skladania: 15min

Veľkosť: 25 x 15,5 x 5,5 cm

Krajina pôvodu: Holandsko

Materiál: Papier 

30,00 €

Homáre sú úzko spojené s krabmi a krevetami. 

Homáre majú dlhé telá so svalnatými chvostmi a žijú v štrbinách, alebo v norách na morskom dne. Tri z ich piatich párov nôh majú pazúry, vrátane prvého páru, ktoré sú zvyčajne oveľa väčšie ako ostatné. Homáre sú známe predovšetkým ako pochúťka, ale sú to aj krásne zvieratká. 

Sú plaché a radšej sa schovávajú pred denným svetlom. V noci si zbierajú jedlo, dokážu veľmi dobre zachytiť, ktorým smerom sa nachádza návnada. 

Orientujú sa hlavne nosom a anténami, pretože v tme vidia veľmi málo. Homáre sú tiež známe kanibalizmom a neustále sa hádajú a bojujú o svoje ženy a jedlo.

Vedecký názov je Homarus. Sú všežravci, čo znamená, že jedia rastliny aj mäso ako napríklad ryby. Ich priemerná dĺžka života, keď žijú vo voľnej prírode, môže byť viac ako 50 rokov! Môžu byť dlhé až 0,3 metra. Najväčší homár, aký sa kedy vyskytol, mal 20 kíl a bol dlhý takmer 1,2 metra.