ETNOMANIE sa týka rozkvetu interakcie a inšpirácie medzi rôznymi kultúrami. Štýlové prepojenia majú za následok vzrušujúce etnomanské módne prvky a identity. ETNOMANIE pre SUSAN BIJL je zbierka, ktorá je dodávaná v piatich farbách na základe odtieňov pokožky a pomenovaná na počesť nositeľov Nobelovej ceny za mier: Wangari, Barack, Malala, Liu a Agnes a ETNOMANIE potlače.

Kolekcia 1975 od SUSAN BIJL oslavuje rok 1975. Je to rok narodenia Susan Bijl, Rotterdamskej dizajnérky. Vyzdvihuje ako jej rodičia žili v novom typickom Vinex distrikte a ako si vybrali auto značky Volvo ako ich dopravný prostriedok.. Ako boli všade interiéry z dubového dreva a oranžová (oranda) dominovala v dizajne. Ako John Cleese nadľahčoval životy s Monthy Python a Fawlty Towers. Ako Čeluste v kinách spôsobovali vzrušenie a zimomriavky. A ako Frank Zappa prekvital s jeho zvláštnou hudbou a ako Pink Floyd vydali svoju klasiku 'Wish You Were Here'.

Kolekcia MINERALS od SUSAN BIJL vzdáva hold schopnosti prírody vytvárať najoriginálnejšie farby. 


Nezáleží na tom, akí kreatívni a inovatívni sme, nie je žiadna iná sila mocná ako príroda. A aká lepšia zhoda s ekologickými a trvalo udržateľnými produktmi spoločnosti SUSAN BIJL, než hlboké a bohaté farby, ktoré sa nachádzajú v mineráloch.