Plážový krab

Tohto 3D puzzle chrobaká si môžete postaviť bez lepidla. Telo chrobáka je vyrobené z čiernej lepenky. Štítky sú vyrobené z metalického papiera.

Konštrukcia chrobáka je presná a veľmi delikátna práca. Malé a super detailné časti tela sú vyrobené z čiernej lepenky. Štíty sú vyrobené z unikátneho metalického  papiera, ktorý napodobňuje farebný efekt skutočných exotických chrobákov. Chrobáka môžete nalepiť na stenu s dodávaným bielym kartónovým podstavcom alebo bez neho. Môžete tiež položiť chrobáka na biely kartónový displej a položiť ho na stôl, poličku, bočný stôl alebo kdekoľvek!

Čas skladania: 15min

Veľkosť: 100 x 100 x 70 mm

Krajina pôvodu: Holandsko

Materiál: Papier

15,00 €

Fakty o kraboch

Vedecký názov kraba je Brachyura. Brachyura doslova znamená krátky chvost. Vzťahuje sa na chvost kraba, zložený pod brušným štítom. Pretože je chvost zložený týmto spôsobom, kraby nemajú viditeľný chvost. Kraby spoznáte podľa tela, ktoré je viac široké, ako dlhé a majú tvrdý pancier. Oči kraba sú na malých "paličkách. Tieto oči sú vyrobené zo stoviek malých šošoviek. Predný pár nôh sú ostré ako nožnice. Kraby sa pohybujú do strán a majú schopnosť potápať sa v piesku super rýchlo.

Na celom svete existuje viac ako 4500 druhov krabov. Najväčšie kraby na svete sú japonské pavúčie kraby. Môžu dorast až do šírky 13 stôp!

Krabie samice kladú súčasne milióny vajíčok. Nosí ich pod bruchom, kým sa nevyliahnu. Kraby sa liahnu z drobných lariev o veľkosti špendlíkovej hlavičky. Priemerná dĺžka života malého kraba je približne 3-4 roky, ale väčšie druhy, ako je obrovský japonský pavúk, môžu žiť až 100 rokov.

Kraby možno nájsť vo všetkých oceánoch a v sladkých vodách. Niektoré kraby žijú na súši, niekedy niekoľko kilometrov od vody. Druhy, ako huslista žijú v norách v piesku alebo bahne, kde sa zdržiavajú počas zimy a vysokých prílivov. Iné žijú v lastúrach ustríc alebo mušlí. Väčšina krabov konzumuje ryby, krevety, riasy a červy.